هشدار پلیس برای پیشگیری از وقوع سرقت خودرو در پردیس

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس با اشاره به راهکار‌های پیشگیری از سرقت خودرو گفت: سارقان در بیشتر موارد در کمین خودرو‌هایی قرار دارند که صاحبان آن‌ها بدون رعایت نکات ایمنی، خودرو‌های خود را در مکانی پارک می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری صبح پردیس به نقل از فارس، عبدیان اظهار داشت: سارقان از این فرصت استفاده می‌کنند و با شگرد‌های خاص خود لوازم داخل خودرو و در مواقعی خود خودرو را سرقت می‌کنند.

عبدیان ادامه داد: اکثر سرقت‌ها مربوط به خودرو‌هایی است که فاقد سیستم ضدسرقت هستند هر چه ضریب ایمنی خودرو افزایش یابد به همان میزان ضریب سرقت آن کاهش خواهد یافت.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس در ادامه ضمن اعلام هشدار‌های پیشگیری از سرقت خودرو گفت: ابتدا شهروندان باید خودروی خود را به لوازم ایمنی نظیر دزد‌گیر، سویچ مخفی، قفل فرمان، قفل پدال، قفل سوئیچی و سایر وسایل بازدارنده مجهز کنند.

عبدیان اضافه کرد: شهروندان باید بدانند خودرو را حتی برای دقایقی کوتاه در اختیار افرادی که شناخت کافی از آن‌ها ندارند، قرار ندهند، همچنین به هنگام ترک خودرو خود، از قرار دادن سوئیچ بر روی آن جداً پرهیز شود.

وی تصریح کرد: همیشه هنگام ترک خودرو باید از بسته شدن درب‌ها و شیشه‌ها اطمینان حاصل شود و هرگز خودرو در اماکن خلوت و تاریک پارک نشود.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس افزود: شهروندان باید هنگام ورود و خروج از پارکینگ منزل مراقب باشند که افراد غریبه وارد پارکینگ نشوند و حین گردش و تفریح، خودرو در مکانی امن و در صورت امکان در پارکینگ‌های عمومی و مطمئن پارک شود.

عبدیان تاکید کرد: در زمان خروج از پارکینگ منزل، ابتدا باید خودرو را خاموش کرد و سوئیچ را برداشته و سپس درب پارکینگ بسته شود و چنانچه اتومبیل در پارکینگ منزل پارک می‌شود، از قفل بودن درب‌های آن باید اطمینان حاصل شود.

وی ادامه داد: اگر خودرو به علت نقص فنی حرکت داده شود نباید اجازه داد که افراد غریبه و ناشناس پشت فرمان بنشینند و هنگام وقوع حادثه و مراجعه به مراکز درمانی باید خونسردی حفظ شود و در صورت ترک اتومبیل، آن را قفل کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس اضافه کرد: هنگام تصادف یا نزاع‌هایی که احتمال ساختگی بودن آن‌ها وجود دارد، باید از خودرو مراقبت شود و با اطمینان از اینکه فرزند خردسال در خودرو نشسته است، اتومبیل رها نشود.

عبدیان تصریح کرد: هنگام ترک اتومبیل، اسناد و اوراق شناسایی و اموال با ارزش در داخل خودرو قرار داده نشود و از پذیرفتن هر نوع خوراکی و آشامیدنی از مسافران ناشناس خودداری شود زیرا ممکن است این افراد قصد مسموم کردن فرد را داشته باشند.

وی ابراز کرد: مالکان وسایل نقلیه، خودروی خود را به تعمیرگاه‌های غیر مجاز و ناشناس نسپارند، زیرا همواره احتمال ساخت سوئیچ یدکی و سرقت خودرو وجود دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا