×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۶  
false
true
خلف وعده ۵ سال و ۲ ماهه در تحویل واحدهای مسکن مهر پردیس

در حالی قرار بود روند تحویل واحدهای مسکن مهر فاز ۹ شهر پردیس پس از ۵ سال از ۵ مهرماه آغاز شود که دو ماه از عدم تحقق این وعده مدیرعامل شرکت عمران پردیس می‌گذرد.

به گزارش صبح پردیس، سعید غفوری اواسط مردادماه امسال با تشریح عملکرد ۱۴ ماهه حضورش در شرکت عمران پردیس گفته بود:‌« هم‌اکنون ۱۱ پیمانکار فاز ۸ پروژه‌ها را به مرحله افتتاح رسانده‌اند و ۱۰ پیمانکار دیگر نیز حدود ۲۰۰۰ واحد این فاز را تا ۱۰ روز آینده آماده افتتاح می‌کنند… حدود ۵ پروژه از حدود ۶۰ پروژه فاز ۸ مشکل دار است، خیلی از وضعیت موجود راضی نیستیم و با این حال ۵۰ درصد این واحدها تا پایان سال به اتمام می‌رسد و باقیمانده نیز به سال آینده موکول می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که در حوزه ساخت هیچ مشکل مالی نداریم و اگر هم مشکلی است در بخش آماده‌سازی و خدمات زیربنایی است، افزود: آمادگی این را داریم تا شفاف‌سازی در حد بالا را برای دستگاه‌های نظارتی انجام دهیم.

وی همچنین با بیان این‌که مبالغ اضافه از متقاضیان فاز ۳ دریافت شده و الان هم مطالبه شده‌ است، گفت: ۹ بلوک که حدود ۷۰۰ واحد است که سازنده آنرا در ازای دریافت پول گرو نگه داشته است و قرار است تا مهرماه امسال طی سه مرحله تحویل شود… برخی پیمانکاران مسکن مهر برای متقاضیان کیسه دوخته‌اند، در فاز ۵ افتتاح‌هایی داشتیم که به لحاظ کیفیت و کمیت از آن راضی نبودیم که بنا بر مصالحی این کار انجام شد.

وی همچنین گریزی به پروژه‌های مسکن مهر فاز ۹ قدیم پردیس زد و با یادآوری این‌که از ابتدای امسال تا الان ۶ میلیارد تومان برای دیوار حائل این فاز هزینه شده اما همچنان واحدهای فاز ۹ قدیم قابل سکونت نیست، بیان کرد:‌برای قابل سکونت کردن این فاز دو قرارداد ۲۰ میلیارد تومانی و ۱۵ میلیارد تومانی جهت رفع موانع پیش رو در شرف انعقاد است. این واحدها باید در سال ۹۱ همزمان فاز ۳ تحویل می‌شد. پاشنه دیوارها وحشتناک است و کار مهندسی خوبی انجام نشده است. در صورتیکه مسائل دیوارهای حائل حل شود روند تحویل واحدها از ۴۵ روز آینده آغاز می‌شود.

بنابراین گزارش، سررسید ۴۵ روز مد نظر آقای مدیرعامل ۵ مهرماه امسال بود، یعنی تقریبا دو ماه پیش. اما این‌گونه از شواهد پیداست که این شرکت هنوز نتوانسته داستان دنباله‌دار دیوار حائل پروژه‌های فاز ۹ قدیم را به عنوان مشکل اساسی برای تحویل را (به گفته مدیران شرکت عمران) حل کند. از ماه‌های ابتدایی امسال عمرانی‌ها از امضای قرارداد با یک شرکت برای حل مشکل دیوارهای حائل خبر داده‌اند، اما در عمل اتفاقی نیفتاده است.

مدیر پروژه فاز ۹ مسکن مهر پردیس ۱۱ مهرماه امسال بپشتر گفته بود: «بر اساس برآوردهای صورت گرفته برای ایمن‌سازی و بهسازی دیوارهای حائل بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز است. قرارداد مذکور برای تایید به مجمع شهرهای جدید ارسال شده که طی چند روز آینده و پس از تایید، مناقصه آن در زمان کوتاهی برگزار می‌شود.»

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true