×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۱ فروردین - ۱۳۹۷  
false
true
افتتاح فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس با ظرفیت ۲۴ هزار متر مکعب

مدیرعامل آبفای استان تهران با بیان اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس دارای دو فاز است که فاز نخست آن به ظرفیت ۲۴هزار مترمکعب در شبانه‌روز برای جمعیتی۱۲۵هزار نفری است گفت: تصفیه‌خانه‌ فاضلاب پردیس شنبه با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش صبح پردیس، محمد پرورش در خصوص تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس گفت:‌ طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب پردیس نیز از سال ۱۳۸۷و در قالب طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی استانی‌شده برای زیرپوشش قرار‌دادن جمعیتی معادل ۱۶۰هزار نفر آغاز شد که شامل احداث فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس به ظرفیت ۲۴هزار متر مکعب در شبانه‌روز، احداث خطوط انتقال و شبکه جمع‌اوری فاضلاب پردیس به طول ۶۵٫۳ کیلومتر، نصب ۸۰۰۰ رشته انشعاب فاضلاب، احداث ۵۰۰۰ مترمکعب مخزن در پردیس، احداث ۶۷۵ کیلومتر خط انتقال و شبکه جمع‌آوری فاضلاب در سطح شهر تهران و نصب ۶۰هزار رشته انشعاب فاضلاب در تهران است.
وی افزود:‌ تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس دارای دو فاز است که فاز نخست آن به ظرفیت ۲۴هزار مترمکعب در شبانه‌روز برای جمعیتی۱۲۵هزار نفری است و برای ساخت آن اعتباری معادل ۸۴۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است و مجموع اعتبارات این دو طرح ۹۵۵۱ میلیارد ریال است.

پرورش همچنین در خصوص افتتاح تصفیه‌خانه‌ فاضلاب شهر پیشوا که شنبه هفته آینده با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح خواهد شد گفت:جمعیت زیرپوشش تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا برای افق طرح در سال ۱۴۲۰ معادل ۱۶۰ هزار نفر است که در فاز نخست آن حدود ۶۸هزار نفر زیر پوشش آن قرار می‌گیرند.
وی افزود: این تصفیه‌خانه بخشی از طرح عمرانی شامل احداث فاز نخست تصفیه خانه پیشوا با ظرفیت ۱۱هزار متر مکعب در شبانه‌روز، احداث خط انتقال و شبکه جمع‌آوری فاضلاب پیشوا به طول ۶۰ کیلومتر، احداث خطوط جمع‌اوری و انتقال آب شهرهای ورامین و پاکدشت به طول ۱۰٫۷ کیلومتر، بازسازی و توسعه ۶۷ کیلومتر شبکه توزیع آب شهرهای ورامین، پاکدشت، قرچک و پیشوا و حفر و تجهیز ۲۳ حلقه چاه آب آشامیدنی در شهرای ورامین، پاکدشت، قرچک و پیشواست.
پرورش ادامه داد: اعتبار این طرح ۱۱۰۱ میلیارد ریال است که از محل اعتبارات استانی، مسکن مهر و منابع داخلی شرکت تامین شده است.
مرحله دوم این طرح شامل تکمیل شبکه جمع‌آوری شهر به طول ۸۰ کیلومتر و ساخت فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب است که در مجموع ظرفیت این تصفیه‌خانه را به ۲۶هزار مترمکعب در شبانه‌روز خواهد رساند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

http://sobhepardis.ir/?p=12907
false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true