سمپاشی ۲ هزار هکتار از اراضی استان تهران برای مقابله با ملخ‌ها/ شهرستان‌های دماوند، پردیس و فیروزکوه در اولویت سمپاشی قرار گرفتند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت:سمپاشی ۲ هزار هکتار از اراضی استان تهران برای مقابله با ملخ‌ها قرار گرفته و شهرستان‌های دماوند، پردیس و فیروزکوه در اولویت سمپاشی هستند.

به گزارش صبح پردیس، درجاتی افزود: با توجه به اینکه در تهران بارش باران زیادی داشته‌ایم، پوشش گیاهی و علف‌های هرز باعث آتش‌سوزی و تکثیر تخم ملخ می‌شود.

وی بیان کرد: از اسفندماه سال گذشته هماهنگی‌های لازم در خصوص جلوگیری از هجوم ملخ‌ها انجام شده است و در سال گذشته هم در فصل بهار و تابستان با این مشکل مواجه بودیم.

درجاتی ادامه داد: میزان ملخ‌ها در فرودگاه بین‌المللی امام(ره) بسیار افزایش یافت که از آنجا سمپاشی را آغاز کردیم و پس از آن شهرستان‌های رباط‌کریم، ری، ورامین، قرچک، پیشوا، دماوند، پردیس و فیروزکوه در اولویت سمپاشی قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: امسال نیز با همکاری جهاد کشاورزی و سازمان حفظ نباتات، سمپاشی‌ها آغاز شده است و تاکنون بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی تهران در راستای مقابله با ملخ‌ها سمپاشی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ادامه داد: ۸ نوع ملخ بومی در کشور وجود دارند که تعدادی از آنها در تهران شناسایی شده است و سمومی که برای ملخ‌ها درنظر گرفته شده، هیچ خطری برای مزارع و انسان‌ها ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن