بستر رودخانه کمرد جاجرود لایروبی و تعریض شد

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از لایروبی، پاکسازی و تعریض بستر رودخانه کمرد در محدوده ابتدای روستای سعیدآباد تا تقاطع رودخانه جاجرود از توابع شهرستان پردیس به منظور افزایش ظرفیت آبگذری در مواقع بحران سیلاب خبر داد.

به گزارش صبح پردیس، راما حبیبی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: رودخانه کمرد در محدوده ابتدای روستای سعیدآباد تا تقاطع رودخانه جاجرود از توابع شهرستان پردیس از سوی امور منابع آب به عنوان نقاط حادثه خیز در مواقع بحران سیلاب اعلام و معرفی شده است که با توجه به حساسیت موضوع طی یک هفته کاری توسط پیمانکار نسبت به لایروبی و پاکسازی بستر رودخانه کمرد اقدام شد.

وی افزود: به منظور افزایش ظرفیت آبگذری در مواقع بحران سیلاب به طول 300 متر، عرض 10 متر و حجم خاکبرداری حدوداً 3000 مترمکعب تعریض و تعمیق بستر انجام شد.

حبیبی عنوان کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز در بستر و حریم رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی به طور مداوم در حال گشت زنی در منطقه بوده و به محض برخورد باهرگونه تخلف اقدامات لازم جهت جلوگیری و رفع تصرف صورت می گیرد.

مدیر امور آب شهرستان تهران و پردیس همچنین خاطر نشان کرد: متخلفین مطمئن باشند که با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخورد قاطع قانونی صورت خواهد گرفت.

منبع: شرکت آب منطقه ای تهران

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن