افتتاح اورژانس بیمارستان پردیس تا یک ماه دیگر/ افزایش 4 هزار تخت به بیمارستان‌های تهران و حومه

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات در مجلس شوری اسلامی از افتتاح اورژانس بیمارستان انصارالغدیر در پردیس تا یک ماه آینده خبر داد و گفت:‌ در فاز دوم این پروژه و تا پاییز سال جاری قرار است این بیمارستان تخصصی به طور کامل در خدمت مردم باشد.

به گزارش صبح پردیس، احمد نادری گفت: طی جلسه‌ای که روز گذشته با وزیر بهداشت تشکیل شده بود، وی در جریان کامل مشکلات عدیده‌ی بهداشت و درمان شهرستان پردیس قرار گرفت.

وی با اشاره به بررسی‌های میدانی در بخش‌های مختلف شهرستان پردیس اظهار داشت: طی چندماه اخیر که تمرکز ویژه‌ای روی شهرستان پردیس و سه بخش اصلی آن داشتم، متاسفانه وضعیت این منطقه را بسیار بغرنج ارزیابی می‌کنم؛ به نحوی که در یک شهرستانی با بیش از 300 هزار نفر جمعیت، هنوز یک تخت بیمارستانی وجود ندارد و سالیان سال است که مردم این شهرستان از حداقل امکانات درمانی در محل زندگی خود بی بهره‌اند.

نادری افزود: طی چندماه اخیر با همکاری بسیار خوب مسئولان محلی این شهرستان و دعوت از سایر همکاران در مجلس شورای اسلامی برای حضور و بازدید از شهرستان پردیس و اطلاع یافتن از وضعیت نامناسب زندگی شهری و اجتماعی مردم در این منطقه، توانستیم در قدم اول، روند فعال سازی دو بیمارستان و کلینیک درمانی در این شهر را تسریع کنیم.

وی ادامه داد: من در ابتدا با تذکری که در صحن علنی مجلس به وزارت بهداشت دادم، خواستار تعیین تکلیف فوری وضعیت مراکز درمانی تعطیل شده در این شهرستان شدم.

نادری با اشاره به جلسه با وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه وزیر بهداشت پس از تذکر در مجلس موضوع را پیگیری کرده و در دستور کار قرار داد و در جلسه روز گذشته این خبر مسرّت بخش را داد که تا پایان تابستان یعنی حدود یک ماه آینده، بخش اورژانس بیمارستان انصار الغدیر را راه‌اندازی کرده و پزشکان متخصص لازم را در آن مستقر می‌کنند.

وی اظهار کرد افزود: وزیر بهداشت قول داده است که در فاز اول بخش اورژانس ظرف یک ماه راه‌اندازی شود و در فاز دوم تا پاییز سال جاری، بیمارستان انصار الغدیر به طور کامل آماده خدمت رسانی به مردم شریف و صبور پردیس باشد، همچنین مشکلات مرکز درمانی شفا نیز تا حد زیادی حل شده و به زودی به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

نادری در پایان اظهار داشت: طبق قول وزیر بهداشت، تا پایان امسال 2 هزار تختخواب به حومه استان تهران که شهرستان‌های اسلامشهر و پردیس را نیز شامل می‌شود، افزوده خواهد شد و 2 هزار تختخواب نیز به ظرفیت بیمارستان‌های شهر تهران که بخش زیادی از آن در ری و سایر مناطق تهران است، اضافه شود.

وی تصریح کرد: امید است با این سطح از تعامل و حسن نیت فی مابین مجلس و وزارت بهداشت، بتوانیم ظرف مدتی کوتاهی بسیاری از مشکلات زیرساختی حوزه بهداشت و درمان پردیس که سالیان سال است مردم را آزرده کرده، حل و رفع کنیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن