۱۳ سال زندان برای مدیر یک کمپ ترک اعتیاد در جاجرود که منجر به قتل یک جوان با ضربه لوله در سال ۸۴ شد

مدیر یک کمپ ترک اعتیاد که در جریان درگیری با پسر معتاد وی را کشته و به درخواست اولیای دم به پرداخت دیه محکوم‌شده بود به خاطر ناتوانی در پرداخت دیه ۱۳ سال در زندان ماند. وی دیروز درخواست تقسیط دیه را مطرح کرد.

به گزارش صبح پردیس، اوایل سال ۸۴ خبر مرگ پسر معتادی به نام امیر در یک کمپ ترک اعتیاد در جاجرود به پلیس اعلام شد. مأموران وقتی به کمپ موردنظر رفتند با جنازه امیر روبرو شدند. مدیر کمپ ادعا داشت نمی‌داند این پسر چطور کشته‌شده است. اما آثار ضرب‌دیدگی روی سر امیر نمایان بود. در مسیر تحقیق‌های پلیسی سرانجام مدیر کمپ به نام مهدی لب به اعتراف گشود و به قتل اعتراف کرد. وی گفت امیر چند بار از کمپ فرار کرده بود. آخرین بار وقتی به کمپ برگشت همراه خودش مواد مخدر داشت به همین خاطر با او درگیر شدم و در یک لحظه کنترل اعصابم را از دست دادم و با لوله به سرش زدم.

وی پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست اولیای دم به پرداخت دیه محکوم شد اما چون توان پرداخت دیه را نداشت ۱۳ سال در زندان ماند و دیروز درخواست تقسیط دیه را مطرح کرد.

وی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی زالی و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد و گفت: من مدیر کمپ بودم. امیر که به شیشه معتاد بود همراه مادرش به کمپ آمد و بستری شد اما چند بار فرار کرد. اوهر بار که به کمپ بازمی‌گشت همراه خودش مواد مخدر می‌آورد و به سایر معتادان می‌داد. چند بار به او تذکر داده بودم اما گوشش بدهکار نبود. به همین خاطر آخرین بار وقتی به کمپ برگشت با او درگیر شدم و با لوله ضربه‌ای به سرش زدم. ولی من قصد کشتن او را نداشتم.

وی ادامه داد: در مدت ۱۳ سالی که در زندان هستم همسرم از من جدا شد و رفت. در این مدت هیچ‌کسی به ملاقاتم نیامد. من کسی را ندارم تا پیگیر پرونده‌ام شود.۶۱ سال دارم و هیچ پول یا ملکی ندارم که بتوانم دیه را پرداخت کنم. به همین خاطر از قضات دادگاه تقاضا دارم با تقسیط دیه موافقت کنند. در صورتی که آزاد شوم کار می‌کنم و دیه را قسطی به اولیای دم می‌پردازم.

در پایان جلسه هیئت قضایی وارد شور شد تا درباره درخواست اعسار متهم اظهارنظر کند.

منبع: رکنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن