۴۳دستگاه کنتور حجمی بر روی چاه‌های آب مجاز تهران و پردیس نصب شد

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس، از نصب ۴۳ دستگاه کنتور حجمی و هوشمند بر روی چاه‌های پروانه دار در فروردین ماه سال جاری در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح پردیس به نقل از شرکت آب منطقه ای استان تهران، وحید مرادی نسب اظهار داشت: باتوجه به وضعیت سفره های آب زیرزمینی دشت تهران، به دلیل افت سطح آب زیرزمینی و برداشت های بی رویه و بدون برنامه از آبخوان ها و به منظور مدیریت منابع آب و کنترل میزان بهره برداری از چاه های پروانه دار و کمک به تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی دشت، ضروری است کلیه چاه های پروانه دار به کنتور حجمی و هوشمند مجهزگردند.

وی افزود: این امور در راستای انجام تکالیف قانونی و با پیگیری های به عمل آمده، نسبت به نصب ۴۳ دستگاه کنتور حجمی و هوشمند توسط مالکین بر روی چاه های مجاز با مصارف صنعت، خدمات، کشاورزی و خانگی در حوزه عملکرد خود اقدام کرد.

به گفته سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس، این امر گام مهمی در جهت مدیریت مصرف بر منابع آب زیرزمینی است.

مرادی نسب ادامه داد: نصب کنتور بر روی چاه ها یکی از پروژه های مهم طرح تعادل بخشی بوده که امور منابع آب تهران و پردیس در جایگاه حاکمیتی خود این پروژه را جهت مدیریت منابع آب شهرستان پیگیری ویژه می شود.

سرپرست امور منابع آب تهران بزرگ گفت: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

بنابر این گزارش، کنتورهای هوشمند عملکردی چندگانه دارند به گونه‌ای که با جلوگیری از اضافه برداشت آب از چاه‌ها به ویژه در بخش کشاورزی، کشاورز به رعایت الگوی کشت و مصرف بهینه آب در هر منطقه ترغیب می‌شود، این کنتورها با دادن اطلاعات لحظه‌ای به کشاورز در مورد حجم آب مصرف شده و میزان آب باقی‌مانده نسبت به حجم تخصیص داده شده، امکان برنامه‌ریزی و استفاده بهینه از منابع آب زیرزمینی را برای کشاورزان فراهم می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا