۱۶۱۳ متقاضی در شهرستان پردیس واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن هستند

 مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: در طرح اقدام ملی مسکن در پردیس سه هزار نفر ثبت نام کردند که از این تعداد یکهزار و ۶۱۳ نفر دارای شرایط این طرح هستند.

به گزارش صبح پردیس، سید مهدی هدایت گفت: سند ۱۳۰۰ هکتار از اراضی را با کمک اداره اطلاعات، دادستان، ثبت اسناد و فرمانداری شهرستان پردیس و ریاست شورای حفظ حقوق بیت المال، تعیین تکلیف شده است.

وی افزود: زمین‌هایی به اندازه ساخت هشت هزار و ۵۰۰ واحد از محل پروژه طرح اقدام ملی به تعاونی‌های مسکن که اعضای واجد شرایط داشتند واگذار کردیم.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط تعیین شده برای ثبت نام طرح اقدام ملی در پردیس یکهزار و ۳۸۷ نفراز متقاضیان حذف شدند.

وزیر راه با آغاز عملیات اجرایی مترو پردیس در سال ۹۸ موافقت کرد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: : محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با آغازعملیات اجرایی مترو پردیس در سال ۹۸ با تعیین سهم مشارکت شرکت عمران موافقت کرد.

هدایت افزود: عملیات اجرایی این پروژه با سهم مشارکتی ۷۰ درصد شرکت عمران و ۳۰ درصد قرار گاه خاتم الانبیا تا پایان امسال اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به پروژه های مسکن مهر که به بهره برداری رسیدند، خاطر نشان کرد: تاکنون ۴۴۹۵۸ واحد مسکن مهر ، ۱۷ باب مدرسه ، ۵ باب مسجد ،۱ مرکز درمانی ، ۲ واحد کلانتری، ۱ قطعه بوستان ایستگاه پمپاژ آب فاز ۱۱ کمربندی ۴۵ متری شرقی فاز ۸ به بهره برداری رسیده است.

مدیر عامل شرکت عمران با اشاره به ساخت پروژه‌های روبنایی اظهار داشت: ۳۰ باب مدرسه، ۹ باب مسجد و ۹ مرکز محله که در آن ۱۹ مدرسه، ۵ مسجد، ۲ واحد درمانی، ۸ قطعه فضای سبز،۴ زمین ورزشی و ۳۲ واحد تجاری دیده شده، بخشی از پروژه‌های روبنایی این شرکت هستند.

این مسئول با بیان آمار واحدهای مسکونی واگذار شده در فازهای مسکن مهر پردیس ، خاطر نشان کرد: تاکنون ۸۸۵۵ واحد در فاز ۳، ۶۲۳۲ واحد درفاز ۵ ، ۳۱۹۰ واحد در فاز ۹ جدید، ۳۷۸۳ واحد در فاز ۹ قدیم ، ۲۹۶۶۷ واحد در فاز ۸ و ۳۳۳۳۵ واحد فاز ۱۱ آماده سازی و به بهره برداری رسیده است.

در سال ۹۱ کلنگ ساخت حدود ۸۱ هزار واحد مسکن مهر پردیس بر زمین خورد و مقرر شد که واحدهای مسکونی ۱۸ ماهه به متقاضیان تحویل داده شود.

با تغییر رویکرد وزارت راه و شهر سازی و مدیریت جدید شرکت عمران شهر جدید پردیس تا پایان سال ۹۸ در حدود ۴۵ هزار واحد تکمیل و به بهره برداری می‌رسد و ۱۵ هزار واحد در برنامه افتتاح اردیبهشت ۹۹ و باقی مانده واحدها پس از رفع مشکل حقوقی در سال ۹۹ به مالکان تحویل داده خواهد شد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد و پس از بارگذاری کامل جمعیتی در مساکن مهر جمعیت این شهرستان به ۶۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن