یک کشته و سه مصدوم در پی آتش سوزی در کارگاه تولید پلاستیک پردیس

یک کشته و سه مصدوم در پی آتش سوزی در کارگاه تولید پلاستیک پردیسیک کشته و سه مصدوم در پی آتش سوزی در کارگاه تولید پلاستیک پردیس رئیس پایگاه اورژانس شهرستان پردیس گفت: بر اثر آتش‌سوزی در کارگاه تولید مواد پلاستیک یک نفر کشته و سه تن مصدوم شدند.

به گزارش صبح پردیس، نادر شایان رئیس پایگاه اورژانس شهرستان پردیس در خصوص آتش سوزی پیش از ظهر امروز در منطقه باغکمش پردیس، اظهار کرد: متأسفانه بر اثر آتش سوزی در یک کارگاه تولید مواد پلاستیک خانمی ۳۰ سالهبر اثر محصور شدن در بین آتش و استنشاق گازهای مسموم و همچنین شدت گرمای حاصل از اشتعال مواد پلاستیکی با درصد بالای سوختگی فوت کردند.

وی افزود: در این حادثه دختر بچه چهار تا پنج ساله و همچنین دو مرد میان‌سالنیز دچار سوختگی خفیف و تنفس گازهای سمی شده بودند که با حضور پرسنلاورژانس شهرستان به صورت سرپایی درمان و به دلیل کم بودن صدمات به بیمارستان منتقل نشدند.

شایان ادامه داد: سه اکیپ از اورژانس شهرستان در محل حاضر بودند تا در صورت نیاز به انتقال مجروحان به بیمارستان‌های تهران، این اقدام انجام شود که خوشبختانه سوختگی و مسمومیت گازی بسیار خفیف بوده و مجروحین در محل مداوا شدند.

رئیس پایگاه اورژانس شهرستان پردیس اذعان کرد: با توجه به وسعت بالای شهرستان و کمبود ماشین‌ها و پرسنل زمان رسیدن به این حریق کمتر از هشت دقیقه بود وپرسنل به سرعت به مداوای مجروحین پرداختند، اما متأسفانه به دلیل حجم بالای سوختگی و زمان بالای استنشاق گازهای سمی متصاعد شده از مواد خام پلاستیکی خانم ۳۰ ساله ساکن در این کارگاه فوت شدند.

مهدی درفکی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پردیس در خصوص این حریق، اظهار کرد: پیش از ظهر امروز پس از وصول خبر آتش سوزی کارگاهی در روستای باغمیش پردیس، بلافاصله اکیپ‌های امداد و نجات سازمان محل مراجعه و اقدام به اطفاء حریق کردند.

وی گفت: پس از تلاش‌های فراوان، حریق مهار شد اما متأسفانه در پی این حادثهسه نفر مجروح و یک خانم فوت شدند.

درفکی با بیان اینکه پس از تحقیقات و بررسی‌ها علت این حادثه مشخص خواهد شد، بیان کرد: متأسفانه عدم نگهداری مواد اشتعال زا در مکان‌های ایمن از سوی این کارگاه رعایت نشده بود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پردیس تصریح کرد: این آتش از ورودی کارگاه و محل نگهداری کپسول گاز آغاز و به دلیل جاری بودن مواد روغنی از دستگاه‌ها به سرعت آتش شعله‌ور و به دستگاه‌ها و انبار کارگاه رسید.

وی اذعان کرد: متأسفانه افزایش یکباره حجم بالای آتش و دود حاصل از سوختن مواد سمی پلاستیک باعث مسمومیت متوفی و سه نفر شاغل در کارگاه شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن