امام جمعه شهرستان پردیس:

کاهش خسارت‌های سیلاب با همکاری مردم، مسئولان و ستاد بحران میسر می‌شود

امام جمعه شهرستان پردیس گفت : درشرایط بحرانی همراهی و همکاری مردم با ستاد بحران خسارت‌های مالی و جانی را کاهش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری صبح پردیس به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سید حسین حسینی در خطبه‌های عبادی – سیاسی نمازجمعه این هفته شهرستان پردیس در جمع نمازگزاران اظهار داشت: سیلابی که غافلگیرانه به راه افتاد یک هشدار بود تا ستاد بحران شهرستان با آمادگی بیشتری برای مقابله با بحران حاضر شود و اصلاح زیر ساخت‌ها برای کاهش خسارات با مطالعه اساسی و کارشناسی در دستور کار قرار بدهد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به هشدارها، افزود: شهروندان قوانین و هشدارها را در زمان بروز بحران جدی بگیرند برای امداد رسانی به مناطق سیل زده همجوار آمادگی داشته باشند.

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: عزاداری و هیات‌داری فقط یک دهه، دور هم جمع شدن وانجام یکسری اعمال سلیقه ای و بدون چهارچوب و قانونِ کاری انجام دادن نیست، ما نماینده و منتخب هستیم تا فرهنگ عاشورا که یک فرهنگ غنی هست را درک و در جامعه پیاده کنیم.

حسینی با اشاره به شعار محرم امسال که «نجات اهل عالم با حسین (ع) است» گفت: زنده نگهداشتن اخلاق حسینی، جلوگیری از تحریف واقعه عاشورا، نهادینه شدن نظم اجتماعی، تبلیغ و رعایت حجاب، بیان و رعایت حقوق مردم، قرائت و تفسیر قرآن در هیات عزاداری و اهتمام ویژه به برگزاری نماز جماعت را در هیات های مذهبی و عاشورایی رعایت کنید تا بتوانیم زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) را فراهم کنیم.

*مصادیق گناه و منکرات از دیدگاه مقام معظم رهبری

وی ادامه داد: بنا بر منویات رهبری؛ گناهکار ‌فقط بدحجاب نیست، خلاف‌های سیاسی، خلاف‌های اقتصادی، خلاف در کسب و کار، خلاف در کار اداری، خلاف‌های فرهنگی، این‌ها همه خلاف است، غیبت، دروغ، ناراضی تراشی، دزدیدن مال مردم، بردن آبروی مردم، توطئه همه این ها منکر است.

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: مهم‌ترین حوزه امر به معروف و نهی از منکر حوزه مسئولان است: یعنی مردم باید از مسئولان، کارِ خوب را بخواهندآن هم نه به صورت خواهش و تقاضا بلکه باید از آن‌ها بخواهند وبالاترین تخلف، آن تخلّف‌ها و جرایمی است که پایه‌های نظام را سُست می‌کند.

حسینی با بیان اینکه از دیگاه مقام رهبری جایگاه استثنایی نماز جمعه در میان فرائض دینی حتی فراتر از حج است، توضیح داد: نمازجمعه ای که جایگاه استثنایی در میان فرائض دینی دارد و حتی از حج هم بالاتر است زیرا هر هفته این اجتماع مردمی بدون وقفه برگزار می‌شود و می‌توان در همه موضوعاتی که مردم و کشور نیاز به آن دارد مطرح و برای آنها راه حل پیدا کرد و با همفکری و همکاری های مردم و بسیج شدن مردم، بسیاری ازمشکلات را برطرف کرد.

*افزایش ۱۰ برابری سرمایه گذاری بخش انرژی در پی نشست تهران

امام جمعه شهرستان به دستاوردهای اقتصادی نشست تهران اشاره کرد و اظهار داشت: با توافقات جدید، میزان سرمایه گذاری‌ها به ۴۰ میلیارد دلار خواهد رسید یعنی افزایش ۱۰ برابری در سطح همکاری‌های انرژی. باتوجه به این حجم از سرمایه‌گذاری‌ها، تولیدات نفت و گاز ایران در آینده با مشارکت روس‌ها افزایش خواهد یافت. به گفته مقامات ایرانی، این بزرگ‌ترین و بی‌سابقه‌ترین میزان سرمایه‌گذاری خارجی در تاریخ صنعت نفت است.

حسینی ضمن گرامیداشت ۱۲ مرداد، چهل و دومین سالروز تاسیس نهاد مقدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، توضیح داد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در کشور، تحولات بسیار عظیمی را در حوزه تبلیغ و اطلاع‌رسانی در مراسم ها و برنامه های مذهبی و ملی ایجاد کرده و تجلی مردمی بودن در آیینه راهپیمایی‌های سراسری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی وشهود و عیان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا