هشدارهای فرمانده انتظامی پردیس درباره سرقت با پوشش مامور نماها

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس گفت: سرقت در پوشش مامور یکی از شگردهای سارقان است که در این روش، مجرمان با سواستفاده از لباس نیروهای نظامی و انتظامی و گاه در پوشش نهادهای خدمات رسان از جمله ماموران آب، برق، گاز، بهداشت، شهرداری، کمیته امداد، پستچی و سایر سازمان ها اقدام به سرقت اموال مردم می کنند.

به گزارش پایگاه خبری صبح پردیس،سرهنگ عبدیان با بیان اینکه سارقان مامور نما معمولا با استفاده از تجهیزات قلابی (بی سیم، دستبند، شوکر، اسلحه و…)، اقدام به فریب سوژه های خود می کنند، گفت: آشنایی افراد با قوانین و مقررات، حقوق شهروندی و برخورداری از مهارت های لازم در شناسایی به موقع این گونه سارقان، نقش بسزایی در ناکامی نقشه های مجرمان دارد.

وی ادامه داد: ماموران بر اساس قانون، حق ورود به حریم خصوصی افراد را نداشته و مردم می توانند با درخواست کارت شناسایی و احکام قضائی، نسبت به احراز هویت آنان اطمینان حاصل کرده و در غیر این صورت، اجازه ورود به منزل و خودروی خود را ندهند.

فرمانده نیروی انظامی به شهروندان به ویژه از اتباع توصیه کرد تا در صورت مشاهده چنین مواردی ضمن درخواست کارت شناسایی معتبر با یادداشت و یا حفظ شماره پلاک خودرو و موتورسیکلت سارق یا سارقین مراتب را به مامورین انتظامی و یا با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا