نصب انشعابات در مسکن مهر پردیس کُند است/ ساخت و سازها رشد خوبی داشته است

مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس گفت: اگر دستگاه‌های خدمات رسان در نصب انشعاب خدمات زیربنایی همکاری کنند، روند تکمیل واحدها سرعت می‌گیرد.
به گزارش صبح پردیس، سعید غفوری درباره روند افتتاح واحدهای باقی مانده مسکن مهر پردیس گفت: در چند ماه اخیر در فازهای ۱۱ و ۸، روند ساخت و سازها رشد خوبی داشته است.

وی ادامه داد: متأسفانه دستگاه‌های خدمات‌رسان روند کندی برای نصب انشعاب و خدمات زیربنایی در پیش گرفتند و تا انشعاب آب، برق و … کامل نشود، نمی‌توانیم محوطه‌سازی را انجام دهیم.

غفوری با بیان اینکه در بسیاری از فازها پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داریم، افزود: ۳۵ هزار واحد تا مرحله نازک کاری پیش رفته و علاوه بر این، ۲۲ هزار واحد دیگر نیز تکمیل شده و آماده تحویل است؛ در ۲۲ محله هم آماده سرمایه‌گذاری مشترک با بخش خصوصی هستیم.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره مشکلات فاز ۹ پردیس ادامه داد: فاز ۹ پردیس از گذشته با مشکل ناپایداری دیواره ها روبه رو بوده که قرارداد بهسازی دیوارها بسته شده است و ظرف ۱۵ روز آینده شاهد افتتاح واحدها در این بخش خواهیم بود.

غفوری درباره نگرانی برخی از افرادی که بعد از گذشت چند سال از واریز پول و ثبت نام به مرحله انتخاب واحد نرسیده اند، تصریح کرد: علت این موضوع داشتن معارض بود که این واحدها نیز مراحل پایانی قضایی را طی می کند.

وی تأکید کرد: تا زمانی که مسئله معارضان حل نشود، شرکت عمران نمی تواند در این واحدها اقداماتی انجام دهد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس تصریح کرد: مسئله دیگر در این فاز، پیمانکارانی هستند که صلاحیت ساخت و ساز را ندارند و تلاش می کنیم این فاز را به پیمانکاران خوشنام دهیم و اگر این مشکلات برطرف شود تا پایان سال تخصیص واحدها را خواهیم داشت.

غفوری افزود: متأسفانه بیشترین بحث معارضان ما با ۳ هزار و ۶۰۰ واحد در فاز ۸ و چند هزار واحد نیز در فازهای ۵ و ۹ جدید است که برای برطرف شدن مشکل تلاش می کنیم.

وی ادامه داد: دستگاه متولی باید خدمات شهری را ارائه دهد و اگر سرعت نصب انشعاب به اندازه ساخت و ساز ما بود خیلی زودتر این واحدها تکمیل و تحویل می شد.

غفوری با بیان اینکه نیمی از کار امسال تمام و بقیه در نیمه اول سال آینده تکمیل می شود، افزود: در یک ماه گذشته بحث اصلی ما نصب علمک گاز است و اگر انشعاب ها نصب شود افتتاح هم زودتر انجام می شود.

وی با بیان اینکه خدمات شهری ضعیف است، گفت: در فازهای ۱۱ و ۸ دو قرارداد بزرگ خدمات شهری امضا کردیم و علی‌رغم اینکه جزء وظایف ما نیست اما بر عهده گرفتیم تا مسائل و مشکلات مردم پیچیده تر نشود.

مدیرعامل شهر جدید پردیس تأکید کرد: بسیاری از واحدها خدمات زیربنایی دارند اما خدمات شهری از جمله معابر و … که سکونت پذیری را در این محله ها تشویق کند، وجود ندارد.

منبع: صدا و سیما

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن