مهمترین برنامه‌‍‌های صندوق توسعه فناوری‌های نوین در اینوتکس ۲۰۲۴

رونمایی از نخستین سکوی تامین مالی جمعی ارزی_ریالی کشور، تفاهم‌نامه با صندوق خطرپذیر فولاد و تفاهم‌نامه صادرات محصولات دانش‌بنیان با هیات تجاری روسیه از مهمترین برنامه‌‍‌های صندوق توسعه فناوری‌های نوین در اینوتکس ۲۰۲۴ است.

به گزارش صبح پردیس به نقل از خبرگزاری فارس از پردیس، سیزدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX2024) از ۱۸ تا ۲۱ اردیبهشت امسال با حضور شرکت‌های فناور و نوآور داخلی و خارجی در محل پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد.

صندوق توسعه فناوری‌های نوین، حامی همیشگی شرکت های فناور و نوآور، امسال نیز همچون سال‌های گذشته در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX2024) حضور دارد.

این صندوق پژوهش و فناوری با تکیه بر تجربه و کارنامه موفق خود در ارائه خدمات نوین مالی و فناوری به اکوسیستم فناور و نوآور کشور، در اینوتکس امسال نیز برنامه‌های مختلفی را در تقویم اجرایی خود دنبال می کند.

 

رونمایی از نخستین سکوی تامین مالی جمعی ارزی_ریالی کشور

محمد کلاهی، معاون اعتباری و تجاری‌سازی صندوق توسعه فناوری‌های نوین در خصوص برنامه‌های پیش‌روی این صندوق در نمایشگاه اینوتکس امسال اظهار کرد: این صندوق به عنوان صندوق پژوهش و فناوری پیشتاز در ارائه خدمات مالی به زیست بوم فناوری کشور، همواره به دنبال بهینه سازی فرآیندهای مالی و بهره‌مندی این اکوسیستم از ابزارهای به‌روز و نوین تامین مالی است.

وی با اعلام خبر اخذ موافقت اصولی تاسیس نخستین (سکوی تامین مالی جمعی ارزی- ریالی) در کشور ابراز کرد: صندوق توسعه فناوری‌های نوین در راستای ارائه ابزارهای نوین تامین مالی در زیست بوم فناوری کشور در دی ماه ۱۴۰۲ موفق به اخذ موافقت اصولی تاسیس سکوی تامین مالی جمعی ارزی- ریالی از فرابورس ایران شد.

کلاهی افزود: این سکو که با نام (نوین کراود) به ثبت رسیده است، نخستین سکوی تامین مالی ارزی کشور است که با همکاری وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، فرابورس ایران و صرافی بانک ملی، در حال رسیدن به مراحل اجرایی است و در این مدت پلتفرم و زیرساخت آن ایجاد و در مراحل پایانی اخذ مجوز فعالیت از فرابورس قرار دارد.

کلاهی با اشاره به شعار امسال یعنی (جهش تولید با مشارکت مردم) بستر نوین کراود را به عنوان یکی از بهترین روش های تحقق شعار سال دانست و افزود: نرخ بازدهی مطلوب، تضمین اصل سرمایه و بازدهی کوتاه مدت پروژه ها از مزایای این سکوی تامین مالی جمعی است، ضمن این که مجوز این سکو برای نخستین بار در کشور توسط یک صندوق پژوهش و فناوری با بیش از ۱۷ سال تجربه فعالیت مالی اخذ شده و بنا دارد که مسیر تامین مالی حوزه فناوری و تولید را با تکیه بر سرمایه های خرد هموار ساخته و چشم انداز روشنی را برای بهره مندی شرکت های دانش بنیان و فناور از این ابزار نوین تامین مالی ترسیم نماید.

 

تفاهم نامه با هیات تجاری روسیه در راستای صادرات محصولات دانش بنیان

معاون اعتباری و تجاری سازی صندوق توسعه فناوری های نوین توسعه بازار و تجاری سازی محصولات شرکت های دانش بنیان و فناور را از دیگر برنامه های این صندوق به ویژه در سالهای اخیر یاد کرد و تاکید کرد: یکی از کشورهای هدف برای صادرات فناوری و محصولات دانش بنیان روسیه است.

کلاهی اضافه کرد: بر این اساس با بررسی، ارزیابی و مذاکرات صورت گرفته بین هیات تجاری روس و صندوق توسعه فناوری های نوین در یک سال اخیر، اکنون زمینه انعقاد تفاهم نامه همکاری با این هیات فراهم شده است.

وی این تفاهم نامه را زمینه ساز همکاری های جدید فناورانه بین ایران و روسیه دانست و عنوان کرد: در اینوتکس 2024 تامین نیازهای فناورانه دو کشور در قالب این تفاهم نامه به امضای صندوق توسعه فناوری های نوین و هیات تجاری روسیه خواهد رسید.

 

تفاهم نامه صندوق توسعه فناوری های نوین و صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی (CVC) فولاد مبارکه

کلاهی، مدیریت و راهبری منابع در حوزه فناوری و پروژه‌های فناورانه را از دیگر برنامه های صندوق توسعه فناوری های نوین عنوان کرد و گفت: این مهم همواره با تکیه بر تجربه و کارنامه موفق همکاری صندوق با هلدینگ ها، شرکت‌های سرمایه گذاری و بیمه دنبال شده است و صندوق قابلیت خود را در مدیریت و راهبری صحیح این منابع در حوزه فناوری و سرمایه گذاری با بازدهی مطلوب، اثبات کرده است.

اعتباری و تجاری سازی صندوق توسعه فناوری های نوین با تاکید بر گستردگی خدمات ایران کارت در کشور به عنوان دلیل نخست انعقاد این تفاهم نامه ابراز کرد: تفاهم نامه صندوق توسعه فناوری های نوین با شرکت بهین فردا به دلیل وسعت و کیفیت خدمات محصول ایران کارت و باشگاه مشتریان بانک آینده است. 

وی ادامه داد: اضافه شدن این خدمات در کنار خدمات متعدد حقوقی و حقیقی موجود در پلتفرم فناورکارت آن را به محصولی ویژه و ممتاز برای استفاده شرکت های حوزه فناوری و پرسنل شاغل در شرکت ها و پارک های سراسر کشور تبدیل می کند.

گفتنی است؛ سیزدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس(INOTEX 2024) از 18 تا 21 اردیبهشت ماه در محل پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه صندوق توسعه فناوری های نوین به همراه شرکت های گروه خود در سالن 3،غرفه 33 حضور خواهد داشت.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا