رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان خبر داد:

مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس 50 تیم فناور را می‌پذیرد

رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان گفت: این مرکز آماده پذیرش تیم‌های فناور درحوزه‌های مختلف است، با توجه به توسعه فضای کار اشتراکی، 50 تیم می‌توانند در این مرکز پذیرش شوند و در نهایت 15 تا 20 تیم منتخب پس از گذراندن دوره مقدماتی 10 هفته‌ای در مرکز رشد فناوری نخبگان مستقر می‌شوند.

به گزارش صبح پردیس، محسن علی اکبریان رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان با اعلام این خبر اظهار داشت: طبق روال هر ساله، در سال جاری نیز برای پذیرش تیم‌های فناور اعلام آمادگی شده است و تیم‌های فناور تا 24 مرداد ماه فرصت دارند تا برای حضور در این مرکز ثبت نام کنند.

وی در مورد حوزه‌های مورد پذیرش افزود: تیم‌های فناور فعال در در حوزه‌های مانند مکانیک پیشرفته و مکاترونیک، برق و تجهیزات الکترونیکی، نانوتکنولوژی و مواد پیشرفته و انرژی‌های تجدید پذیر می‌توانند برای حضور در مرکز، فرایند ثبت نام را طی کنند.

رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان ادامه داد: یک تفاوت بارز در پذیرش تیم‌های فنار در سال جاری نسب به سال‌های قبل، افزایش ظرفیت پذیرش است. با توجه به ایجاد یک مرکز جدید فضای کار اشتراکی مجهز، در دوره جدید تا 50 تیم فناور پذیرفته خواهند شد.

علی اکبریان در مورد فرآیند پذیرش در مرکز فناوری رشد نخبگان گفت: تیم‌های فناور پس از طی یک دوره آموزشی 10 هفته‌ای با انواع مهارت‌ها از جمله تیم‌سازی و جذب منابع انسانی متخصص، آشنا می‌شوند.

وی تصریح کرد: پس از یک ارزیابی اولیه حدود 15 تا 20 تیم انتخاب می‌شوند تا در مرکز رشد فناوری نخبگان مستقر شوند. بقیه تیم‌ها نیز می‌توانند یا در دوره‌های بعد مجدداً درخواست دهند و یا آنکه در مرکز فضای کار اشتراکی به کار خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: تیم‌های منتخب برای یک دروه 3 ساله امکان استقرار در مرکز رشد فناوری نخبگان را دارند و از دو دوره آموزشی برخوردار می‌شوند. آنها ابتدا یک دوره آموزشی مقدماتی 6 ماهه را طی می‌کنند و سپس در یک دوره 30 ماهه به سمت ساخت نمونه اولیه از محصول هدایت می‌شوند، همچنین این شرکت‌ها با نحوه بازارسازی و مذارکره با مشتری آشنا می‌شوند و همزمان از انواع آموزش‌ها و خدمات بهره‌مند می‌شوند.

رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان اظهار داشت: در نهایت تیم‌های تبدیل شده به شرکت‌های بالغ، می‌توانند در صورت تمایل در مجموعه فضای پارک فناوری پردیس مستقر شوند. این شرکت‎ها، با توجه به سطح رشد می‌توانند بدون گذاراندن مقدمات و ارزیابی‌های معمول در مجموعه پارک فناوری استقرار یابند. همچنین شرکت‌های خارج شده از مرکز رشد فناوری نخبگان، می‌توانند در خارج از پارک و فضای شهری فعالیت‌های خود را پیگیری کنند.

منبع: پارک فناوری پردیس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن