«دیوار حائل» بهانه‌ای برای کم‌کاری در مسکن مهر پردیس

مطابق آمار از ابتدای اجرای مسکن مهر شهر پردیس، در این شهر ۲۴۶۴۲ واحد افتتاح شده که سهم فاز ۹ قدیم و جدید به ترتیب ۱۴۰ و صفر واحد بوده است. سال‌هاست از آغاز ساخت این پروژه‌ها می‌گذرد، واحدهایی که به گفته یکی از وزارت راهی‌ها به آثار باستانی تبدیل شده‌اند.

به گزارش صبح پردیس، مطابق آمار شرکت عمران پردیس ۸۱ هزار و ۷۳۳ واحد مسکن مهر در این شهر جانمایی شده که تا کنون ۲۴ هزار و ۶۴۲ واحد آن افتتاح شده است.

در فاز ۳ بالغ بر ۸۸۵۵ واحد مسکن مهر ساخته شده که تمامی این واحدها نیز افتتاح شده است. سهم فاز ۵ از پروژه‌های مسکن مهر ۶۲۳۲ واحد بوده که از این میزان تاکنون ۷۹۱ واحد افتتاح شده، البته از تعداد واحدهای تحویل شده به متقاضیان این فاز آمار در دست نیست. ۳۱۹۰ واحد مسکن مهر در فاز ۹ جدید ساخته شده که تاکنون هیچ واحدی این پروژه افتتاح و تحویل متقاضیان نشده است.

در فاز ۹ قدیم که همزمان با فاز ۳ ساخت و ساز پروژه‌های مسکن مهر آن آغاز شده، ۳۹۳۷ واحد جانمایی شده که تنها ۱۴۰ واحد آن یعنی ۳٫۵ درصد افتتاح شده و هنوز هیچکدام از این واحدهای افتتاح شده نیز تحویل متقاضیان نشده است.

در فاز ۸ شهر پردیس ۲۶۱۸۴ واحد مسکن مهر در حال ساخت است که از این تعداد ۶۲۴۲ واحد افتتاح شده، در فاز ۱۱ نیز ۳۳۳۳۵ واحد در حال احداث بوده که تاکنون ۸۶۱۴ واحد افتتاح شده است.

همانگونه از آمار مشخص است فازهای ۹ قدیم و جدید مسکن مهر پردیس با وجود وعده‌های متعدد همچنان مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند. مدیران عامل سابق و کنونی شرکت عمران پردیس وعده‌های فراوانی برای تکمیل، افتتاح و تحویل این واحدها طی سال‌های اخیر داده‌اند، اما در عمل اتفاقی برای این پروژه‌ها که به گفته یکی از مسئولان وزارت راه و شهرسازی به آثار باستانی تبدیل شده‌اند، نیفتاده است.

طی یکی دو سال اخیر، دیوار حائل بهانه‌ای برای عدم تکمیل و تحویل این واحدها بوده و وعده‌های متعددی برای حل آن از طریق امضای قراداد ۲۰ میلیارد تومانی با یک تیم متخصص داده شده است.

سعید غفوری مدیرعامل شرکت عمران پردیس مردادماه امسال گفته بود: «از ابتدای امسال تا الان ۶ میلیارد تومان برای دیوار حائل فاز ۹ قدیم پردیس هزینه شده اما همچنان واحدهای فاز ۹ قدیم قابل سکونت نیست. برای قابل سکونت کردن این فاز دو قرارداد ۲۰ میلیارد تومانی و ۱۵ میلیارد تومانی جهت رفع موانع پیش رو در شرف انعقاد است. این واحدها باید در سال ۹۱ همزمان فاز ۳ تحویل می‌شد. پاشنه دیوارها وحشتناک است و کار مهندسی خوبی انجام نشده است. در صورتیکه مسائل دیوارهای حائل حل شود روند تحویل واحدها از ۴۵ روز آینده (۵ مهرماه ۹۶) آغاز می‌شود.»

تا اینجای کار تحویل واحدهای این فاز بیش از سه ماه است که دچار خلف وعده شده‌اند، با این تفاسیر مشخص نیست پروژه‌های مسکن مهر فاز ۹ که در مواردی تخریب نیز شده‌اند چه زمانی تکمیل و تحویل می‌شوند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن