دلالان با کمبود تصنعی سیمان در تکمیل مسکن مهر پردیس اخلال ایجاد می‌کنند

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: واسطه ها و دلالان با ایجاد کمبود تصنعی، گران شدن چند برابری سیمان و میلگرد را باعث شده اند که این مساله ادامه ساخت پروژه های مسکن مهر پردیس را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش صبح پردیس به نقل از ایرنا، «مهدی هدایت» اظهار کرد: قطع برق یکی از دلایل کمبود سیمان است اما دلالان و واسطه ها قیمت سیمان و میلگرد را به چند برابر رساندند.

وی افزود: کمبود و گرانی سیمان، ساخت پروژه‌های مسکن مهر، طرح اقدام ملی، پروژه های روبنایی و زیربنایی پردیس را در فازهای جدید ۱۱،۸،۹، ۵ را با مشکل مواجه خواهد کرد.

وی با اشاره به افزایش قیمت سیمان طی روزهای گذشته، اظهار داشت: سیمان در بازار پیدا نمی شود و در صورت موجود بودن باید سه برابر قیمت واقعی آن را خریداری کنیم .

مدیر عامل شرکت عمران گفت: برای رفع مشکلات یاد شده از وزیران وزارتخانه های نیرو و صنعت، معدن و تجارت درخواست و انتطار ورود و رسیدگی برای رفع مشکل کمبود و گرانی سیمان داریم.

هدایت با بیان اینکه در اوج فصل کاری ساخت پروژه های مسکن مهر به دلیل بی تدبیری و دلال بازی آسیب می بیند که با ورود وزارتخانه های یاد شده این مشکل مرتفع خواهد شد.

وی گفت: با توجه به مصرف بالای برق ،پیشنهاد می شود که چند کارخانه مجوز تغییر ساعت کاری از ساعت یک تا ۵ بامداد داده شود تا سطح تولید کم نشود و ما مشکل ادامه ساخت و ساخت ساز را نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ادامه داد: در برخی از استان ها سیمان مازاد بر مصرف تولید می شود که می توانیم سیمان مورد نیاز خود را از آنها تامین کنیم و راه اندازی مجدد کارخانه سیمان شمال در روستای باغکمش شهرستان پردیس که مدتی تعطیل شده نیز می تواند راهگشای رفع مشکل کمبود سیمان باشد.

هدایت با اشاره به بروز اختلال در روند فعالیت پیمانکاران و انبوه سازان در کمبود و گرانی سیمان، افزود: یکی از مشکلات کنونی پیمانکاران تامین سیمان است، ضمن اینکه قیمت میلگرد نیز چند صعودی در پیش گرفته و اگر تا ده روز آینده مشکل سیمان حل نشود پروژه های مسکن مهر پردیس آسیب می بیند.

به گزارش ایرنا، طی یک هفته گذشته سیمان در بازار کمیاب شده و قیمت هر پاکت سیمان از ۱۵ هزار تومان به ۷۰ هزار تومان رسیده و نرخ اعلامی میلگرد کیلویی ۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان برای نوع پرمصرف و این رقم برای درب کارخانه است و در حال حاضربا این قیمت پیدا نمی شود و دلالان میلگرد را تا کیلویی ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان در بازار می فروشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا