درآمد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت عمران پردیس در ۶ ماه ۱۴۰۰

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اشاره به درآمد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در نیمه نخست امسال، گفت: شرکت عمران ماهانه حدود ۱۶۰ میلیارد تومان درآمد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری صبح پردیس به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی هدایت با یادآوری این‌که وقتی وارد پردیس شدم عملاً آورده متقاضیان صفر و تسهیلات بانکی به اتمام رسیده بود، اظهار کرد: برای حل این مشکل دو راهکار داشتم، ابتدا اینکه آورده متقاضیان را تا سقف 200 میلیون افزایش می دادم که در آن مقطع عملاً با این اقدام روزانه ده‌ها هزار نفر را به سمت نارضایتی می بردم.

وی ادامه داد: یا اینکه اقدام به اخذ مصوبات قانونی لازم برای تامین منابع تکمیل پروژه های مسکن مهر می کردم. مسیر دوم انتخاب شده و از مجلس و دولت مصوبات قانونی لازم را گرفتیم. ضمن این‌که بانک مسکن هم منابعی که به ما داده است با طرح های توجیهی که ارائه داده ایم پرداخت شده است قطعاً تمام این تسهیلات با منابعی که شرکت عمران در اختیار دارد باز پرداخت خواهد شد.

وی با بیان این‌که سه دسته افراد در پردیس از عملکردم ناراحت هستند، گفت: دسته اول ضد انقلاب ها و افرادی که به دنبال ایجاد نارضایتی در بین مردم هستند چراکه 40 هزار واحد از واحدهای تکمیل شد، مرز تکمیل واحدهای به 70 هزار واحد رسید و همه پروژه‌ها از رکود و توقف و بلاتکلیفی خارج شدند.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس اظهار کرد: دسته دوم دلال‌هایی هستند که از توقف پروژه ها بیشترین سود را می‌بردند و می توانستند واحدها را با حداقل قیمت‌ها از دست مردم خارج کنند. دسته سوم بخشی از پیمان کارها و سازندگانی هستند که سازنده حدود 20 هزار مسکن مهر بودند که به دلیل بد عهدی به نفع مردم فسخ یا اقاله شده‌اند.

هدایت بیان کرد: جهت تنویر افکار عمومی باید بگویم که اگر کل اقساط با بانک مسکن تهاتر نشود که اتفاقاً یکی از برنامه‌های مهم ما نیز همین بود، در شش ماهه امسال درآمد شرکت عمران پردیس علیرغم رکودی که در بخش مسکن داشتیم، هزار میلیارد تومان بود که 502 میلیارد تومان به‌صورت نقدی و حدود 500 میلیارد تومان به صورت تهاتری بوده است، یعنی ماهیانه بیش از 160 میلیارد تومان درآمد داشته ایم.

وی با طرح این پرسش که چرا این افراد به‌یکباره از سوی مردم نگران شرکت عمران شده اند، گفت: من نگران این هستم، به‌نظر می‌رسد افرادی قصد رسیدن به پست‌هایی را دارند و با فرار روبه جلو و با علم به اینکه در خود توانایی تکمیل پروژه ها را نمی بینند و می دانند که توان مدیریت پردیس و تکمیل 14 هزار واحد که عموماً در مراحل پایانی هستند را ندارند می‌خواهند قبل از ورود به پردیس زمینه کار نکردن را فراهم آورند.

وی با یادآوری این‌که هنوز با استعفایم از مدیرعاملی شرکت عمران پردیس موافقت نشده است، ابراز امیدواری کرد: با اتخاذ تدابیر خوب، مدیرعاملی بسیار توانمند که توانایی مدیریت پردیس را دارد انتخاب شود تا به انتظار ده ساله مردم پایان داده و 14 هزار واحد باقیمانده را تکمیل و تحویل مردم دهد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس اضافه کرد: اولویتم در پردیس نظام جمهوری اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری و مردم بوده است و هدفم نیز از دریافت این وام چیزی جز افزایش رضایتمندی مردم از نظام نبوده است.

هدایت با تاکید بر این‌که سه محل برای بازپرداخت اقساط وام دریافتی مشخص کرده ایم، گفت: اولاً این وام (1000 میلیارد تومانی) ارزش افزوده بسیار زیادی برای زمین های پردیس ایجاد کرده که همین ارزش افزوده ده‌ها برابر ارزش وامی است که ما از بانک مسکن دریافت کرده‌ایم.

وی افزود: دوم اینکه پروژه مشارکتی زیادی داریم که بیش از4 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی می شود که همین منابع می تواند نصیب شرکت عمران شود که چنانچه اگر تن به دریافت وام نمی‌دادیم مجبور به فروش زمین‌های پردیس را با قیمت های پایین‌تر بودیم. کاری که ظلمی آشکار در حق دولت بود. هم اکنون با این اقدام و تکمیل پروژه ها بر روی این زمینها ارزش افزوده چند برابری ایجاد شده که واگذاری این زمین‌ها در این مرحله به نفع دولت، به نفع مردم و به نفع شرکت عمران خواهد بود.

وی با یادآوری این‌که آذر 97 زمانی به پردیس برگشتم که نارضایتی‌ها در اوج بود، تصریح کرد: روزی نبود که مردم تجمع نکنند، واحدهای مردم مظلوم با رقم‌های 10 تا 15 میلیونی از دستشان خارج شده بود، مردم از وضعیت شرکت عمران ناامید و نگران بودند که تمام این معضلات هم اکنون به فراموشی سپرده شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا