معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

ثبت‌نام طرح ملی مسکن از ۳۰ آذر در پرند و پردیس آغاز می شود

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آغاز ثبت‌نام طرح ملی مسکن در پردیس از 30 آذرماه خبر داد.

به گزارش صبح پردیس، محمود محمودزاده، با اشاره به اینکه برای کلان شهرها، زمین برای اجرای طرح اقدام ملی در شهرهای جدید پیش بینی کرده ایم، اظهار کرد: زمان ثبت نام همه استان ها مشخص شده است و ۳۰ آذر زمان ثبت نام طرح ملی مسکن در استان تهران است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد طرح های اقدام ملی مسکن به صورت مشارکتی است، گفت: تهرانسر مشارکتی است به این مفهوم که دولت و بخش خصوصی در این منطقه مسکن می سازند و برای اینکه بتوان در این طرح ها ثبت نام کرد باید ساخت و ساز صورت گیرد تا هم سهم دولت و هم قیمت تمام شده مشخص شود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: در مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام طرح های مشارکتی صورت نمی گیرد و در مراحل بعد ثبت نام این طرح ها آغاز می شود. این طرح ها به صورت اقساط ۵ ساله است و برای متقاضیان ارزش افزوده نیز به همراه دارد.

محمودزاده تصریح کرد: برای کاهش قیمت تمام شده در طرح های مشارکتی سعی کردیم با ابزارهایی چون خرید یکپارچه مصالح ساختمانی و بازار تهاتر، قیمت ساخت را کاهش دهیم.

وی بیان کرد: فعلا ثبت نام طرح ملی مسکن در پرند و پردیس است و اگر متقاقضی زیاد باشد هشتگرد هم اضافه می شود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر، گفت: در شرایط فعلی در هیچ کدام از استان ها مسکن مهر فاقد متقاضی وجود ندارد. در تفاهم نامه هایی که با دستگاه‌هایی، چون وزارت دفاع، کمیته امداد و بهزیستی داشتیم این واحدها تحویل داده شد.

منبع: صدا و سیما

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن