مدیرعامل شرکت عمران پردیس خبر داد؛

اعلام شرایط تقسیط واگذاری عرصه مسکن مهر پردیس

مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفت: متقاضیانی که درخواست خرید قسطی عرصه مسکن مهر خود را دارند با پرداخت ۲۰ درصد از مبلغ کارشناسی عرصه را خریداری و الباقی را در اقساط پنج ساله با ارائه چک و یا سفته پرداخت کنند.

به گزارش صبح پردیس، سید مهدی هدایت اظهار داشت: به‌منظور کمک به مالکان پروژه‌های مسکن مهر و با توجه به ظرفیتی که در لایحه بودجه امسال در جهت حمایت از مالکان مسکن مهر ایجادشده، فروش اقساطی عرصه را به منظور حمایت از اقشار آسیب‌پذیر را در دستور کار خود قرار دادیم.

وی افزود: قیمت‌های اعلام‌شده، یک‌پنجم قیمت واقعی زمین است و با توجه به اینکه فقط مالکان اعیان امکان خریداری عرصه را دارند و بخشی از اراضی دولت با منابع مالکان دارای ارزش‌افزوده شده فرصت خوبی است تا عرصه و اعیان را به مالکان واگذار کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس گفت: مالکان سند اول که هنوز واحد را خود را واگذار نکردند با استفاده از این فرصت در اقساط بدون بهره تعیین‌شده، حق عرصه خود را به حساب شرکت عمران واریز کنند.

هدایت با اشاره به شرایط خریدوفروش عرصه‌های مسکن مهر اظهار داشت: پرداخت مابه‌التفاوت مبلغ مصوب شده از سوی شرکت عمران بر عهده خریدارانی است که عرصه را از مالکان سند اول خریداری می‌کنند.

وی گفت: مالکانی که امتیاز و یا واحد مسکن مهر را خریداری کردند، در اسرع وقت با مراجعه به کارگزاری مسکن مهر واقع در فروردین جنوبی پردیس، نسبت به دریافت و ثبت قراردادهای ۵ برگی پروژه خود در سیستم کارگزاری اقدام کنند.

مدیر عامل شرکت عمران شهر پردیس افزود: با استفاده از منابع دولتی در بخش زیر ساخت و خدمات روبنایی نظیر آب و فاضلاب، بناها، فضاهای ورزشی، فرهنگی، محوطه‌سازی، آماده‌سازی و فضاهای موردنیاز مردم برای سکونت در سطح گسترده و با سرعت بیشتر از قبل اجرایی و عملیاتی کردیم.

هدایت با اشاره به متقاضیانی که از جابجایی خود به سایر فازها ناراضی هستند خاطرنشان کرد: برای سکونت متقاضیان در فازهای ۸ و ۱۱ ظرفیت‌سازی شده و متقاضیان مجاز به انتخاب واحد در فاز موردنظر خود هستند.

وی عنوان کرد: در برنامه اقدام ملی و تولید و عرصه مسکن مهر در شهرهای جدید، ۱۶ هزار واحد سهمیه شرکت عمران شهر جدید پردیس تعیین‌شده که با حضور وزیر راه و شهرسازی برای ساخت هفت هزار و ۶۳۵ واحد کلنگ زنی شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس خاطرنشان کرد: پروژه‌های یادشده با پیشرفت‌های فیزیکی مختلفی در حال اجرا هستند و برنامه‌ریزی‌شده تا سهمیه تخصیصی را تا پایان سال ۹۸ عملیاتی کنیم.

هدایت گفت: ساخت و عرضه واحدهای مشارکتی به منظور تعادل بخشی به بازار مسکن انجام می‌شود اما هنوز سازوکاری برای واگذاری آنها اعلام‌نشده است. شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

1 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن