بارش شدید برف در محور هراز/ ورود خودروها بدون زنجیر چرخ ممنوع است

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: هم اکنون بارش شدید برف باعث کندی تردد وسایل نقلیه از محور هراز و فیروزکوه شده است.

به گزارش پایگاه خبری صبح پردیس به نقل از فارس، ایرج کهریزی دقایقی پیش در خصوص اوضاع ترافیکی محورهای هراز، فیروز‌کوه، امام رضا(ع) و بزرگراه حرم‌به‌حرم، اظهار کرد: تردد وسایل نقلیه از دو مسیر رفت و برگشت محور هراز به دلیل بارش برف و بوران شدید سنگین و در جریان است و خودروها به مرور درحال عبور از این محور مواصلاتی کشور هستند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران با بیان اینکه عوامل راهداری با آمادگی صددرصدی در سطح محورها حاضر و مشغول پاکسازی سطح جاده‌ها هستند، گفت: به دلیل بارش شدید برف و وزش باد سطح محور هراز و فیروزکوه بسیار لغزنده شده و علی‌رغم تلاش مداوم عوامل راهداری برای پاکسازی محورها در محدوده امامزاده هاشم(ع) تردد به کندی در جریان است.

وی با بیان اینکه عبور و مرور وسایل نقلیه از محور فیروزکوه سنگین و پرحجم در جریان است، تاکید کرد: به با شروع بارش برف در محور فیروزکوه و محدوده گدوک عبور و مرور به کندی و با ترافیک سنگین روبرو هستیم.

کهریزی با بیان اینکه در محور امام رضا(ع) و بزرگراه حرم‌به حرم شاهد بارش نزولات آسمانی از نوع باران هستین، ابراز کرد: عبور و مرور انواع وسایل نقلیه از دو مسیر رفت و برگشت محور امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم روان و عادی گزارش شده خودروها بدون ترافیک در حال عبور از این محورها هستند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران با بیان اینکه حادثه خاصی در محورهای مواصلاتی شرق استان تهران، رخ نداده، تاکید کرد: مسافرانی که سفر ضروری را در میش رو ندارند از ورود به محورهای کوهستانی هراز و فیروزکوه خودداری کرده و مسافرت خود را به زمان دیگری موکول کنند.

وی بیان کرد: عوامل پلیس راه با آمادگی صددرصدی در سطح محورها حاضر بوده و از ورود خودروهایی که فاقد تجهیزات زمستانه به خصوص زنجیر چرخ و یا لاستیک یخ شکن هستند به محورهای کوهستانی هراز و فیروزکوه جلوگیری به عمل خواهند آورد.

کهریزی گفت: هموطنانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی هراز و فیروزکوه را دارند با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، فاصله طولی مناسب نسبت به خودروهای جلویی، عدم ارتکاب تخلفات حادثه ساز مانند سرعت، سبقت و انحراف به چپ سفری کم خطر را سپری کنند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران، یادآور شد: مسافرانی که الزام به شروع سفر دارند، میبایست با به همراه داشتن تجهیزات کامل زمستانه مانند زنجیر چرخ، پوشاک گرم و غذای کافی، باک پر از بنزین، همچنین اطمینان از سالم بودن سیستم فنی و گرمایشی خودرو وارد محورهای کوهستانی شوند و عوامل پلیس راه از ورود خودروهایی که این تجهیزات را به همراه نداشته باشند جلوگیری به عمل خواهند آورد.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران ابراز کرد: مسافران با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، پرهیز از عجله و شتاب، رعایت فاصله طولی مناسب نسبت به خودروهای جلویی، عدم ارتکاب تخلفات حادثه‌ساز مانند سرعت، سبقت و انحراف به چپ، رعایت صبر و شکیبایی و حقوق شهروندی می توانند سفری ایمن و بدون خطر را برای خود و دیگر هموطنان مان رقم بزنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا