بارش‌های اخیر علت نشست زمین در فاز ۱۱ مسکن پردیس اعلام شد

نشست زمین درخیابان هنر فاز ۱۱ مسکن مهر شهرستان پردیس به دلیل بارش های فراوان روزهای گذشته در این منطقه برای ساکنان مشکل ساز شده است.

به گزارش صبح پردیس به نقل از خبرنگارایرنا، نشست زمین درخیابان هنر فاز ۱۱مسکن مهر پردیس طی روزهای گذشته مشکلات زیادی برای ساکنان این خیابان ایجاد کرده است.

یکی از ساکنان روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: لوله ای که مخصوص جمع آوری آبهای سطحی است درست جای گذاری نشده و آب های سطحی به مرور به حوضچه تبدیل شدند و به زیربلوار نفوذ کرده و منجر به نشست زمین دراین منطقه شده است.

وی ادامه داد: نشست زمین منجربه شکستگی آسفالت بلوار و سنگهای پیاده رو به طرف بالا شده است.

وی ادامه داد: مسیریاد شده به دلیل خطرناک بودن بسته شده و درحال حاضر ناچاریم مسیری را که طی ۱۰ دقیقه به خیابان اصلی دسترسی داشتیم درمسیر جایگزین درحدود ۵ کیلومتر اضافه تر طی کنیم تا به خیابان اصلی برسیم.

*نفوذ آب درلایه های زیرزمینی دلیل نشست زمین است

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اشاره به مشکل رانش زمین روزیکشنبه به خبرنگاران توضیح داد: رانش زمین درفاز ۱۱ به دلیل نفوذ آب درلایه های زیر زمینی اتفاق افتاده است.

خلیل محبت خواه گفت:درعملیات عمرانی سنوات گذشته مشکلاتی باقی مانده بود که بارش سنگین باران روزهای گذشته منجر به رانش زمین در فاز ۱۱ مسکن مهر شده است.

وی ادامه داد: به دلیل خطرساز بودن رانش برای تردد ساکنان مسیر اصلی که در آن زمین رانش کرده بود را با فنس کشی و قرار دادن مانع سیمانی مسدود کردیم. کارهای کارشناسی برای رفع مشکل در حال انجام است ومشاور ذیصلاح برای تسریع بخشی واستاندارد سازی دراجرای امور به کار گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس افزود: آب درلایه های مختلف رسوخ کرده ومنجربه رانش زمین شده است،پس ازاجرای امورکارشناسی طی امروز ۱۳ و یا فردا ۱۴ خرداد کار به پیمانکار واگذار و عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

مدیر راهبردی فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس توضیح داد: خیابان هنردر فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس درسال ۹۸ توسط پیمانکار فاز ۱۱ اجرا شده است و به علت اجرا نشدن عملیات خاکی مناسب در بستر معبر ۴۰ متر از این خیابان دچار نشست شده است.

مختاری ادامه داد: معبریاد شده به دلیل نفوذ آبهای زیرزمینی نشست کرده است و با به کارگیری مشاور ذیصلاح برای هدایت آبهای سطحی بالا دست و ایجاد بستر پایدار برنامه ریزی شده که به زودی اجرایی خواهد شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا