انسداد ۱۰ حلقه چاه غیرمجاز آب در تهران و پردیس

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از انسداد ۱۰ حلقه چاه غیرمجاز آب در تهران و پردیس در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش صبح پردیس، راما حبیبی گفت: برای اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، طی هفته گذشته با انسداد ۱۰ حلقه چاه غیرمجاز از خروج ۱۳۷.۹۷ هزارمتر مکعب آب از سفره‌های زیرزمینی جلوگیری شد.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و واحد بازرسی و نظارت با اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته, ۱۰ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق ۴۰۰ متر و با دبی ۷ لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه امور منابع آب تهران و پردیس عمل به قانون احیا و تعادل بخشی منابع آب‌های زیرزمینی را جز اولویت‌های اصلی خود قرار داده و در جهت اجرای آن می‌کوشد، تصریح کرد: طی این مدت در بخش آب‌های سطحی، هفت مورد بررسی تصرفات غیرمجاز در بستر رودخانه‌ها انجام شد و در بخش آب‌های زیرزمینی نیز نسبت به نصب سه دستگاه کنتور حجمی هوشمند روی چاه‌های پروانه‌دار اقدام شد.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی افزود: برداشت‌های بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی‌کند.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس در پایان اضافه کرد: این امور حسب وظیفه ذاتی خود و بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

منبع: صداوسیما

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا