افزایش ۱۸ درصدی سرقت در شرق استان تهران

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: شرق استان تهران در چهارماهه اول سال جاری با افزایش ۱۸ درصدی میزان سرقت مواجه بوده است.

به گزارش صبح پردیس، سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی شرق استان تهران در نشست خبری که در سالن اجتماعات شرق استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: حوزه خبر و خبررسانی جزوه نیازهای بشری است و بشر امروز نیاز شدید به خبر دارد و این نیاز کار خبرنگاران را روزبه‌روز سخت‌تر می‌کند، مطالبه گری خبرنگاران از مسئولان در حوزه اجتماعی و امنیتی باعث می‌شود مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش پیدا کند.

وی گفت: اصحاب رسانه و فضای مجازی فعالیت‌های خوبی در فضای سایبر دارند و اقدامات و فعالیت‌های خبرنگاران در حوزه اجتماعی می‌توانند کمک‌حال پلیس باشند و در راستای امنیت اجتماعی در کنار پلیس قرار داشته باشند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران افزود: مردم دشت ورامین و شرق استان از ولایت مدارترین شهروندان استان تهران هستند و در همه لحظات کنار پلیس و نیروهای امنیتی هستند.

عزیزی اضافه کرد: در چهارماهه اول سال افزایش ۱۸ درصدی سرقت را در شرق استان تهران داشتیم و این آمار نسبت به‌کل کشور کاهش ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد، این آمار نسبت به جمعیت زیاد است و باید فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد که با گاهش مواجه شویم.

وی بیان کرد: افزایش آمار جمعیت در شهرستان‌های شرق به‌طور نسبی به شرح زیر است فیروز گوه ۶۹ درصد، ورامین ۱۱درصد، قرچک ۹درصد و پاکدشت ۷ درصدی سرقت را در چهارماهه اول داشته است.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران ادامه داد: در نزاع دسته‌جمعی ۲۱۹ مورد و نزاع فردی بیش از ۵۰۳۳ مورد بوده است که باید فرهنگ‌سازی شود و تنش‌ها در جامعه کاهش پیدا کند چرا را که نزا دسته‌جمعی در جامعه امنیت اجتماعی را به خطر می‌اندازد.

عزیزی با اینکه در شرق استان تهران در نیمه اول سال در این مدت آدم‌ربایی نداشته‌ایم، تأکید کرد: در شرق استان تهران ۲۶۹ مورد کلاهبرداری صورت گرفته و رسانه‌ها نقش مهمی در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و کلاهبرداری دارند و رسانه‌ها باید در حوزه شفاف‌سازی معضلات اجتماعی می‌توانند نقش بسزایی ایفا کنند، با پیام‌های اطلاع‌رسانی می‌توانیم نقش مهمی را داشته باشیم.

وی عنوان کرد: در حوزه تخلفات صنوف ۱۷۵۴ مورد برخورد با صنوف شده است، در حوزه تخلفات صنوف ۳۵ درصد افزایش برخورد داشته‌ایم و صنوف باید به‌گونه‌ای اقدام کنند که پلیس در کنار آن‌ها باشد نه در مقابل آن‌ها قرار بگیرند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن