اعضای انجمن موسیقی شهرستان پردیس به ۳۰۰ نفر رسیده است/ از لحاظ منابع مالی و سخت افزاری در مضیقه هستیم

مسئول انجمن موسیقی شهرستان پردیس گفت: تلاش های انجمن موسیقی شهرستان پردیس پس از مدت‌ها کار شبانه روزی و هم افزایی دوستداران و متخصصان این رشته به ثمر رسید تا با ساماندهی موسیقی، جوانان و نوجوانان هنرمند این منطقه هر چه بیشتر از فعالیت های زیرزمینی که هیچگاه با روح هنر و هنرمند همخوانی ندارد، فاصله بگیرند.
به گزارش صبح پردیس، مجتبی قارداشی با اذعان بر اینکه فعالیت های زیرزمینی روح و روان هنرمند را می آزارد، اظهار کرد: نزدیک به ۲۵ سال در خدمت موسیقی منطقه هستم، در ابتدا کارگروه‌های موسیقی زیرزمینی در این منطقه به دلیل فعالیت زیاد عرصه را برای موسیقی سنتی تنگ کرده بود، پس از صحبت با این گروه‌ها و تامین امکانات، برای رشد موسیقی ایرانی آنها را با خود همراه کردیم، به دلیل محدودیت‌های مالی موجود نگران عدم حمایت مسئولین از این گروه‌ها هستیم و برای ادامه کار انتظار مساعدت داریم.
وی افزود: موسیقی این منطقه دو دوره را در کارنامه کاری خود پشت سر گذاشته است، دوره اول زیر سازی خوبی در حوزه موسیقی در انجمن با ۵۰۰ عضو از سوی اداره فرهنگ و ارشاد شرق استان تهران داشتیم، پس از شهرستان شدن پردیس گروه موسیقی ما تعطیل شد، در دوره دوم پس از رصد و ساماندهی گروه‌های موسیقی در داخل شهرستان، امروز تعداد اعضای انجمن موسیقی شهرستان پردیس به ۳۰۰ نفر رسیده ولی امکانات ما محدود است و از لحاظ منابع مالی و سخت افزاری در مضیقه هستیم.
مسئول انجمن موسیقی شهرستان پردیس خاطرنشان کرد: سال گذشته در دهه فجر همایش موسیقی برگزار کردیم و در اردیبهشت ماه امسال به مناسبت آزاد سازی خرمشهر در فرهنگسرای مهر بومهن نیز اجرا داشتیم.
قارداشی گفت: در محل انجمن (فرهنگسرای مهر بومهن) هفته ای یکبار جلسه موسیقی با حضور اساتید جلسات نقد و بررسی برگزار می شود.
مسئول انجمن موسیقی شهرستان پردیس تصریح کرد: با توجه به افزایش جمعیت شهرستان استعدادیابی و جذب گروه‌های موسیقی از برنامه های در دست اقدام ما است.
وی بیان کرد: آموزشگاه‌هایی که مجوز ندارند از نظارت و اختیار انجمن خارج است و برای رفع این مشکل از بازرسی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان پردیس درخواست پیگیری داریم تا فعالیت آنها نیز در چرخه مجاز ادامه پیدا کند.
منبع: ایرنا

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن